Laser do leczenia mętów

Posiadam najnowszy laser Nd:YAG Q-switch UltraQReflex do leczenia różnego typu mętów ciała szklistego. Jest to pierwszy na świecie laser dedykowany do zabiegów witreolizy.

 

W konstrukcji lasera zastosowano innowacyjny Q-switch oraz ultra-gaussowski profil o odpowiednim kącie stożka wiązki  laserowej pozwalający uzyskać bardzo skoncentrowaną wiązkę mocy plazmy w celu ochrony tkanek otaczających ciało szkliste.

Z kolei innowacyjne rozwiązanie UltraQR pozwoliło na uzyskanie zbieżności wizji, promienia lasera i oświetlenia lampy na jednej ścieżce optycznej oraz ogniskowanie ich w jednym punkcie.  Osiągnięcie takiej zbieżności możliwe stało się dzięki zastosowaniu ruchomego, zautomatyzowanego lustra Reflex, które w momencie wykonywania strzału usuwane jest z toru optycznego, w celu dostarczenia światła lasera do oka pacjenta. Koaksjalny system oświetlenia zapewnia wierną głębię ostrości w przestrzennej ocenie ciała szklistego i dna oka.

W stosunku do poprzednich wersji lasera poprawiono także  jakość optyki.

Zastosowany kolor zielony promienia w porównaniu do stosowanego wcześniej koloru czerwonego, wydatnie zmniejszył oślepianie pacjenta, rozpraszanie się i odbicia światła w ciele szklistym podczas zabiegu.

W nowej wersji lasera wprowadzono także chłodzenie głowicy przydatne podczas stosowania dużych energii, wydłużania się laseroterapii, a także w celu zwiększenia szybkości pracy lasera.

To wszystko sprawia, że nowy laser jest bardziej precyzyjny dla lekarza,  a metoda witreolizy stała się jeszcze bardziej bezpieczna dla pacjenta.

To pierwszy taki  laser w Europie.